Nasza oferta

   Pracownia Tandem Architekci została założona w 2006 roku w Gdańsku przez Tomasza Karpińskiego. W pracy, wraz z zespołem architektów stawiamy na wymianę myśli, tworzymy przestrzeń do wspólnych poszukiwań i wymiany idei. Uważamy, że najważniejsza w działaniu w przestrzeni jest odpowiedzialność. Pracę nad projektem zaczynamy od szerokiej analizy otoczenia wraz z kontekstem kulturowym i przestrzennym. Chcemy aby tworzona przez nas przestrzeń odzwierciedlała ducha czasów w których żyjemy. Przy każdym zadaniu projektowym głęboko wsłuchujemy się w oczekiwania klienta aby projekt w pełni odpowiadał na jego oczekiwania.

Projektowanie architektoniczne

Głównym obszarem działalności firmy jest projektowanie architektoniczne. Specjalizujemy się w projektowaniu architektury mieszkaniowej wielorodzinnej. W swoim dorobku mamy również projekty użyteczności publicznej, biurowce oraz domy jednorodzinne. Wykonujemy analizy architektoniczno – przestrzenne, analizy chłonności dla planowanej inwestycji oraz analizy i projkety zmian do planów miejscowych. Jako generalny projektant współpracujemy z renomowanymi biurami inżynierskimi. Nasza praca obejmuje uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień, pełną koordynację międzybranżową oraz aktywne uczestnictwo w procesie realizacji inwestycji.
 

Projektowanie architektoniczne

Projektowanie wnętrz

Wykonujemy projekty wnętrz mieszkalnych, biurowych oraz użyteczności publicznej. Tworzymy przestrzeń, w której wszystkie rozwiązania spełniają wymogi funkcjonalne i techniczne oraz mieszczą się w założonym budżecie. Praca nad projektem wnętrz przebiega w kilku etapach od analizy potrzeb klienta poprzez projekt koncepcyjny, projekt wykonawczy, dobór materiałów wykończeniowych i elementów dekoracyjnych do nadzoru autorskiego. Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom klientów oferujemy Generalne Wykonawstwo. Wybierając tą opcję klient zyskuje komfort ponieważ my odpowiadamy za prowadzoną inwestycję.
 

Projektowanie wnętrz

Zespół

Tomasz Karpiński

Architekt

Założyciel firmy. Główny architekt. Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Polirechniki Gdańskiej.

Od grudnia 2007 roku jest członkiem Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów RP.

Grażyna Kuklińska-Karpińska

Architekt

Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. 
Projekt Dyplomowy jej autorstwa otrzymał I Nagrodę Sarp Wybrzeże 2006 oraz nominację do Ogólnopolskiej Nagrody im.Zbyszka Zawistowskiego Dyplom Roku 2006.
Od października 2006 roku jest członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich, od września 2011 roku członkiem Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów RP.

Nagrody

• I Nagroda w konkurskie na wykonanie projeku przebudowy Łazienek Północnych w Sopocie

• II Nagroda w konkursie na wykonanie koncepcji architektonicznej budynków komunalnych w Sopocie

• Wyróżnienie Honorowe w konkursie na wykonanie koncepcji architektonicznej przebudowy i modernizacji fragmentu Pałacu Zamoyskich, siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich.

• I Nagroda w konkursie architektoniczno-urbanistycznym na opracowanie koncepcji zabudowy mieszkalno – usługowej zlokalizowanej w Gdyni.

Publikacje

#1

Publikacja projektu domu jednorodzinnego wraz z wnętrzami w magazynie „Dom i Wnętrze”

• Publikacja projektu przebudowy Łazienek Północnych w Sopocie w magazynie „Architektura”

• Publikacja koncepcji architektonicznej przebudowy i modernizacji fragmentu Pałacu Zamoyskich w magazynie „Arch”.